Renesas Electronics Corporation XLH73V033.333000I
Part No.:
XLH73V033.333000I
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXLH73V033.333000I.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 33.3330MHZ HCMOS
Manufacturer:
Series:
XPRESSO™ FVXO-HC73
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
33.333 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order XLH73V033.333000I on DeepFinds Electronics?
3. Are the XLH73V033.333000I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XLH73V033.333000I?
Image XLH73V033.000000X XLH73V033.333000I XLH73V033.330000I
Part Number XLH73V033.000000X XLH73V033.333000I XLH73V033.330000I
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip
Product Status Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal
Type VCXO VCXO VCXO
Frequency 33 MHz 33.333 MHz 33.33 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS HCMOS HCMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V
Frequency Stability - - -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 35mA 35mA 35mA
Ratings - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)