Renesas Electronics Corporation XLH73V065.000000I
Part No.:
XLH73V065.000000I
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXLH73V065.000000I.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 65.0000MHZ HCMOS
Manufacturer:
Series:
XPRESSO™ FVXO-HC73
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
65 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
47mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order XLH73V065.000000I on DeepFinds Electronics?
3. Are the XLH73V065.000000I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XLH73V065.000000I?
Image XLH73V065.536000X XLH73V065.000000I
Part Number XLH73V065.536000X XLH73V065.000000I
Manufacturer Renesas Electronics Corporation Renesas Electronics Corporation
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 65.536 MHz 65 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS HCMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability - -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 47mA 47mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)