Panasonic Electronic Components XN0111100L
Part No.:
XN0111100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXN0111100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
80MHz
Power - Max:
300mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini5-G1
1. How to order XN0111100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XN0111100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0111100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0111100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0111100L pin diagram, XN0111100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XN0111100L
Part Number XN0111100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 80MHz
Power - Max 300mW