Panasonic Electronic Components XN0140100L
Part No.:
XN0140100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
TRANS 2PNP 50V 100MA MINI5-G1
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V
Power - Max:
300mW
Frequency - Transition:
80MHz
Operating Temperature:
125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini5-G1
1. How to order XN0140100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XN0140100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0140100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0140100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0140100L pin diagram, XN0140100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XN0140100L
Part Number XN0140100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 2mA, 10V
Power - Max 300mW
Frequency - Transition 80MHz
Operating Temperature 125°C (TJ)