Panasonic Electronic Components XN0421000L
Part No.:
XN0421000L
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXN0421000L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6
Package/Case:
SOT-23-6
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
300mW
Supplier Device Package:
MINI6-G1
1. How to order XN0421000L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XN0421000L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0421000L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0421000L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0421000L pin diagram, XN0421000L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XN0421000L
Part Number XN0421000L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-23-6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz
Power - Max 300mW