Panasonic Electronic Components XN0438100L
Part No.:
XN0438100L
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXN0438100L.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6
Package/Case:
SOT-23-6
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V / 50 @ 100mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA / 250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA, 1µA
Frequency - Transition:
150MHz, 200MHz
Power - Max:
300mW
Supplier Device Package:
MINI6-G1
1. How to order XN0438100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XN0438100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0438100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0438100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0438100L pin diagram, XN0438100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XN0438100L
Part Number XN0438100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-23-6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V / 50 @ 100mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA / 250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA, 1µA
Frequency - Transition 150MHz, 200MHz
Power - Max 300mW