Panasonic Electronic Components XN0440400L
Part No.:
XN0440400L
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
SOT-23-6
Description:
TRANS 2PNP 10V 500MA MINI6-G1
Package/Case:
SOT-23-6
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 8mA, 400mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 500mA, 2V
Power - Max:
300mW
Frequency - Transition:
130MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
MINI6-G1
1. How to order XN0440400L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XN0440400L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0440400L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0440400L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0440400L pin diagram, XN0440400L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XN0440400L
Part Number XN0440400L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-23-6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 8mA, 400mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 500mA, 2V
Power - Max 300mW
Frequency - Transition 130MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)