Panasonic Electronic Components XP0111100L
Part No.:
XP0111100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0111100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
80MHz
Power - Max:
150mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini5-G1
1. How to order XP0111100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0111100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0111100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0111100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0111100L pin diagram, XP0111100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0111100L
Part Number XP0111100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 80MHz
Power - Max 150mW