Panasonic Electronic Components XP0421100L
Part No.:
XP0421100L
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0421100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6
Shipping
Inventory:646
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
150mW
SMINI6-G1
1. How to order XP0421100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0421100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0421100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0421100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0421100L pin diagram, XP0421100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0421100L
Part Number XP0421100L
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz
Power - Max 150mW