Panasonic Electronic Components XP0431100L
Part No.:
XP0431100L
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0431100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Power - Max:
150mW
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
1. How to order XP0431100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0431100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0431100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0431100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0431100L pin diagram, XP0431100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0431100L
Part Number XP0431100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
Power - Max 150mW