Panasonic Electronic Components XP0431500L
Part No.:
XP0431500L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0431500L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Power - Max:
150mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
1. How to order XP0431500L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0431500L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0431500L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0431500L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0431500L pin diagram, XP0431500L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0431500L
Part Number XP0431500L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
Power - Max 150mW