Panasonic Electronic Components XP0611500L
Part No.:
XP0611500L
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0611500L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
80MHz
Power - Max:
150mW
SMINI6-G1
1. How to order XP0611500L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0611500L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0611500L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0611500L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0611500L pin diagram, XP0611500L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0611500L
Part Number XP0611500L
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 80MHz
Power - Max 150mW