Panasonic Electronic Components XP0621000L
Part No.:
XP0621000L
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXP0621000L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
150mW
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
1. How to order XP0621000L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0621000L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0621000L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0621000L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0621000L pin diagram, XP0621000L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0621000L
Part Number XP0621000L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz
Power - Max 150mW