Panasonic Electronic Components XP0640100L
Part No.:
XP0640100L
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Description:
TRANS 2PNP 50V 100MA SMINI6-G1
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V
Power - Max:
150mW
Frequency - Transition:
80MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
SMINI6-G1
1. How to order XP0640100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the XP0640100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XP0640100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XP0640100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as XP0640100L pin diagram, XP0640100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0640100L
Part Number XP0640100L
Product Status Obsolete
Transistor Type 2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 2mA, 10V
Power - Max 150mW
Frequency - Transition 80MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)