Renesas Electronics Corporation XPP73Q122.880000I
Part No.:
XPP73Q122.880000I
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXPP73Q122.880000I.pdf
Description:
XPP73Q122.88000 PROGRAMMABLE XO
Manufacturer:
Series:
XP
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
122.88 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
94mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.074" (1.88mm)
1. How to order XPP73Q122.880000I on DeepFinds Electronics?
3. Are the XPP73Q122.880000I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XPP73Q122.880000I?
Image XPP73Q122.880000I
Part Number XPP73Q122.880000I
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series XP
Package/Case 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 122.88 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 94mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.074" (1.88mm)