Murata Electronics XTCLH19M200TJJC3P2
Part No.:
XTCLH19M200TJJC3P2
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXTCLH19M200TJJC3P2.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
XTCLH
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
1. How to order XTCLH19M200TJJC3P2 on DeepFinds Electronics?
3. Are the XTCLH19M200TJJC3P2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XTCLH19M200TJJC3P2?
Image XTCLH19M200TJJC3P2
Part Number XTCLH19M200TJJC3P2
Manufacturer Murata Electronics
Series XTCLH
Package/Case 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±200ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)