VPG Foil Resistors Y000727K7770T139L
Part No.:
Y000727K7770T139L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000727K7770T139L.pdf
Description:
S102CT 27K777 0.01% 954783
Resistance:
27.777 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000727K7770T139L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000727K7770T139L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000727K7770T139L?
Image Y000727K7770T139L
Part Number Y000727K7770T139L
Product Status Active
Resistance 27.777 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)