VPG Foil Resistors Y000730K0000T139L
Part No.:
Y000730K0000T139L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000730K0000T139L.pdf
Description:
S102CT 30K0000 0.01% 954783
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000730K0000T139L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000730K0000T139L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000730K0000T139L?
Image Y000730K0000T139L
Part Number Y000730K0000T139L
Product Status Active
Resistance 30 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)