VPG Foil Resistors Y000732K0000T139L
Part No.:
Y000732K0000T139L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000732K0000T139L.pdf
Description:
S102CT 32K0000 0.01% 954783
Resistance:
32 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000732K0000T139L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000732K0000T139L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000732K0000T139L?
Image Y000732K0000T139L
Part Number Y000732K0000T139L
Product Status Active
Resistance 32 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)