VPG Foil Resistors Y000739K2000T9L
Part No.:
Y000739K2000T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000739K2000T9L.pdf
Description:
S102CT 39K200 0.01%
Resistance:
39.2 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000739K2000T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000739K2000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000739K2000T9L?
Image Y000739K2000T9L
Part Number Y000739K2000T9L
Product Status Active
Resistance 39.2 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)