VPG Foil Resistors Y000751K1000T0L
Part No.:
Y000751K1000T0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000751K1000T0L.pdf
Description:
S102C 51K100 0.01%
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000751K1000T0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000751K1000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000751K1000T0L?
Image Y000751K1000T0L
Part Number Y000751K1000T0L
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)