VPG Foil Resistors Y000767K8822T9L
Part No.:
Y000767K8822T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY000767K8822T9L.pdf
Description:
S102CT 67K8822 0.01%
Resistance:
67.8822 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y000767K8822T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y000767K8822T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000767K8822T9L?
Image Y000767K8822T9L
Part Number Y000767K8822T9L
Product Status Active
Resistance 67.8822 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)