VPG Foil Resistors Y00621K14600T9L
Part No.:
Y00621K14600T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY00621K14600T9L.pdf
Description:
S102KT 1K14600 0.01%
Resistance:
1.146 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y00621K14600T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y00621K14600T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00621K14600T9L?
Image Y00621K14600T9L
Part Number Y00621K14600T9L
Product Status Active
Resistance 1.146 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)