VPG Foil Resistors Y00629K09000T9L
Part No.:
Y00629K09000T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY00629K09000T9L.pdf
Description:
S102KT 9K0900 0.01%
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y00629K09000T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y00629K09000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00629K09000T9L?
Image Y00629K09000T9L
Part Number Y00629K09000T9L
Product Status Active
Resistance 9.09 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)