VPG Foil Resistors Y008913K3000BP18L
Part No.:
Y008913K3000BP18L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY008913K3000BP18L.pdf
Description:
RNC90Y13K300BP 155088 WATKINS JO
Resistance:
13.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order Y008913K3000BP18L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y008913K3000BP18L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008913K3000BP18L?
Image Y008913K3000BP18L
Part Number Y008913K3000BP18L
Product Status Active
Resistance 13.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)