VPG Foil Resistors Y008914K3000BR0L
Part No.:
Y008914K3000BR0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY008914K3000BR0L.pdf
Description:
RNC90Y14K300BR 131270
Resistance:
14.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y008914K3000BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y008914K3000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008914K3000BR0L?
Image Y008914K3000BR0L
Part Number Y008914K3000BR0L
Product Status Active
Resistance 14.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)