VPG Foil Resistors Y00892K73300BR0L
Part No.:
Y00892K73300BR0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY00892K73300BR0L.pdf
Description:
RNC90Y2K7330BR 131270
Resistance:
2.733 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y00892K73300BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y00892K73300BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00892K73300BR0L?
Image Y00892K73300BR0L
Part Number Y00892K73300BR0L
Product Status Active
Resistance 2.733 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)