VPG Foil Resistors Y0089397R000BR0L
Part No.:
Y0089397R000BR0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY0089397R000BR0L.pdf
Description:
RNC90Y397R00BR 131270
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
397 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y0089397R000BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y0089397R000BR0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0089397R000BR0L?
Image Y0089397R000BR0L
Part Number Y0089397R000BR0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 397 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)