VPG Foil Resistors Y00893K15000BR0L
Part No.:
Y00893K15000BR0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY00893K15000BR0L.pdf
Description:
RNC90Y3K1500BR 131270
Resistance:
3.15 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y00893K15000BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y00893K15000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00893K15000BR0L?
Image Y00893K15000BR0L
Part Number Y00893K15000BR0L
Product Status Active
Resistance 3.15 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)