VPG Foil Resistors Y0089427R000BR0L
Part No.:
Y0089427R000BR0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY0089427R000BR0L.pdf
Description:
RNC90Y427R00BR 131270
Resistance:
427 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y0089427R000BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y0089427R000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0089427R000BR0L?
Image Y0089427R000BR0L
Part Number Y0089427R000BR0L
Product Status Active
Resistance 427 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)