VPG Foil Resistors Y078531K6000T9L
Part No.:
Y078531K6000T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY078531K6000T9L.pdf
Description:
S102JT 31K6000 0.01%
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y078531K6000T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y078531K6000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078531K6000T9L?
Image Y078531K6000T9L
Part Number Y078531K6000T9L
Product Status Active
Resistance 31.6 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)