VPG Foil Resistors Y078549K9000T9L
Part No.:
Y078549K9000T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY078549K9000T9L.pdf
Description:
S102JT 49K900 0.01%
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y078549K9000T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y078549K9000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078549K9000T9L?
Image Y078549K9000T9L
Part Number Y078549K9000T9L
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)