VPG Foil Resistors Y078563K0000T9L
Part No.:
Y078563K0000T9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY078563K0000T9L.pdf
Description:
S102JT 63K0000 0.01%
Resistance:
63 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y078563K0000T9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y078563K0000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078563K0000T9L?
Image Y078563K0000T9L
Part Number Y078563K0000T9L
Product Status Active
Resistance 63 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)