VPG Foil Resistors Y079327K0000T0L
Part No.:
Y079327K0000T0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY079327K0000T0L.pdf
Description:
RCK02 27K0000 0.01%
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RCK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y079327K0000T0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y079327K0000T0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y079327K0000T0L?
Image Y079327K0000T0L
Part Number Y079327K0000T0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RCK
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 27 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)