VPG Foil Resistors Y0905100K000F9L
Part No.:
Y0905100K000F9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY0905100K000F9L.pdf
Description:
RES 100K OHM 0.3W 1% RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VSC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.264" L x 0.109" W (6.70mm x 2.78mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y0905100K000F9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y0905100K000F9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0905100K000F9L?
Image Y0905100K000F9L
Part Number Y0905100K000F9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VSC
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.264" L x 0.109" W (6.70mm x 2.78mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)