VPG Foil Resistors Y1453100R100B0L
Part No.:
Y1453100R100B0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY1453100R100B0L.pdf
Description:
RES 100.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
100.1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1453100R100B0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y1453100R100B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453100R100B0L?
Image Y1453100R100B0L
Part Number Y1453100R100B0L
Product Status Active
Resistance 100.1 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)