VPG Foil Resistors Y145310K9720B9L
Part No.:
Y145310K9720B9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY145310K9720B9L.pdf
Description:
RES 10.972K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
10.972 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y145310K9720B9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y145310K9720B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145310K9720B9L?
Image Y145310K9720B9L
Part Number Y145310K9720B9L
Product Status Active
Resistance 10.972 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)