VPG Foil Resistors Y145311K0000B9L
Part No.:
Y145311K0000B9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY145311K0000B9L.pdf
Description:
RES 11K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y145311K0000B9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y145311K0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145311K0000B9L?
Image Y145311K0000B9L
Part Number Y145311K0000B9L
Product Status Active
Resistance 11 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)