VPG Foil Resistors Y1453150R000B9L
Part No.:
Y1453150R000B9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY1453150R000B9L.pdf
Description:
RES 150 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1453150R000B9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y1453150R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453150R000B9L?
Image Y1453150R000B9L
Part Number Y1453150R000B9L
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)