VPG Foil Resistors Y14531K30000B9L
Part No.:
Y14531K30000B9L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY14531K30000B9L.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y14531K30000B9L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y14531K30000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14531K30000B9L?
Image Y14531K30000B9L
Part Number Y14531K30000B9L
Product Status Active
Resistance 1.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)