VPG Foil Resistors Y1453200R000B0L
Part No.:
Y1453200R000B0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY1453200R000B0L.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1453200R000B0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y1453200R000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453200R000B0L?
Image Y1453200R000B0L
Part Number Y1453200R000B0L
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)