VPG Foil Resistors Y150843K2000BP0L
Part No.:
Y150843K2000BP0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY150843K2000BP0L.pdf
Description:
RNC90T43K200BP 131480
Resistance:
43.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order Y150843K2000BP0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y150843K2000BP0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150843K2000BP0L?
Image Y150843K2000BP0L
Part Number Y150843K2000BP0L
Product Status Active
Resistance 43.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)