VPG Foil Resistors Y15084K22000BR0L
Part No.:
Y15084K22000BR0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY15084K22000BR0L.pdf
Description:
RNC90T4K2200BR 131480
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4.22 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order Y15084K22000BR0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y15084K22000BR0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15084K22000BR0L?
Image Y15084K22000BR0L
Part Number Y15084K22000BR0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90T
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.22 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)