VPG Foil Resistors Y15086K81000BP0L
Part No.:
Y15086K81000BP0L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsY15086K81000BP0L.pdf
Description:
RNC90T6K8100BP 131480
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order Y15086K81000BP0L on DeepFinds Electronics?
3. Are the Y15086K81000BP0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15086K81000BP0L?
Image Y15086K81000BP0L
Part Number Y15086K81000BP0L
Product Status Active
Resistance 6.81 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)