YAGEO YC358LJK-07100KL
Part No.:
YC358LJK-07100KL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYC358LJK-07100KL.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC358L
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
100k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
1. How to order YC358LJK-07100KL on DeepFinds Electronics?
3. Are the YC358LJK-07100KL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YC358LJK-07100KL?
Image YC358LJK-0710KL YC358LJK-07100KL YC358LJK-072K2L YC358LJK-073K3L YC358LJK-0747KL
Part Number YC358LJK-0710KL YC358LJK-07100KL YC358LJK-072K2L YC358LJK-073K3L YC358LJK-0747KL
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series YC358L YC358L YC358L YC358L YC358L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Circuit Type Bussed Bussed Bussed Bussed Bussed
Resistance (Ohms) 10k 100k 2.2k 3.3k 47k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Number of Resistors 8 8 8 8 8
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
Number of Pins 10 10 10 10 10
Power Per Element 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Applications DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)