Rohm Semiconductor YDZVFHTR10
Part No.:
YDZVFHTR10
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR10.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW TUMD2M
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR10 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR10.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR10 pin diagram, YDZVFHTR10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR10
Part Number YDZVFHTR10
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 6 V
Operating Temperature 150°C (TJ)