Rohm Semiconductor YDZVFHTR11
Part No.:
YDZVFHTR11
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR11.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 500MW TUMD2M
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR11 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR11 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR11?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR11.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR11 pin diagram, YDZVFHTR11 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR11
Part Number YDZVFHTR11
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 7 V
Operating Temperature 150°C (TJ)