Rohm Semiconductor YDZVFHTR12
Part No.:
YDZVFHTR12
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR12.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 500MW TUMD2M
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR12 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR12.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR12 pin diagram, YDZVFHTR12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR12
Part Number YDZVFHTR12
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 8 V
Operating Temperature 150°C (TJ)