Rohm Semiconductor YDZVFHTR13
Part No.:
YDZVFHTR13
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR13.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 500MW TUMD2M
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR13.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR13 pin diagram, YDZVFHTR13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR13
Part Number YDZVFHTR13
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 9 V
Operating Temperature 150°C (TJ)