Rohm Semiconductor YDZVFHTR16
Part No.:
YDZVFHTR16
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR16.pdf
Description:
DIODE ZENER 16V 500MW TUMD2M
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
16 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR16 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR16 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR16?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR16.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR16 pin diagram, YDZVFHTR16 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR16
Part Number YDZVFHTR16
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 11 V
Operating Temperature 150°C (TJ)